Materiály

Priadza Fleur je zložená z 50% vlny Merino (ušľachtilá, veľmi jemná vlna) a 50% Akryl Low Pilling (úprava proti žmolkovaniu). Táto priadza je vyrobená s maximálnym dôrazom na vysokú odolnosť a dlhovekosť úpletu.

Zefír 100%  je čistá Merino vlna. Merino vlna je jemná prírodná priadza s dlhou životnosťou. Dobre odoláva žmolkovaniu a úprava „superwash“ umožňuje pranie v automatickej práčke. Je vhodná na výrobu pleteného ošatenia tej najvyššej kvalitatívnej kategórie.

TEFLON® Fabric Protector Du Pont aplikovaný na priadzu Fleur prepožičiava výrobkom vodovzdornosť a väčšiu odolnosť voči znečisteniu. Pretože Teflon® obklopuje jednotlivé vlákna, nemá vplyv na priedušnosť úpletu. Je odolný voči praniu a chemického čisteniu. Je dermatologicky neškodný. Teflon® je registrovaná ochranná známka firmy Du Pont pre textilné úpravy.

POLYCOLON®  je hydrofóbna priadza, ktorá neabsorbuje vlhkosť, ale ju transportuje do vrchnej časti výrobku, ktorá nie je v styku s pokožkou, kde ju odparuje. POLYCOLON® aplikovaný vo výrobku oslobodzuje od nepríjemnej vlhkosti na koži, udržuje teplo a sucho, je ľahký a príjemný. Je vhodný pre aktívnych športovcov, aj na bežné nosenie.

EQ-TECH použitý na podšívku v svetroch alebo na vnútorný lem v čiapkach v kolekcii výrobkov firmy SportCool, s. r. o. je polyuretánová membrána nalaminovaná na microfleece. Tento membránový materiál zabezpečuje optimálnu tepelnú reguláciu a zabraňuje nežiaducemu podchladeniu. EQ-TECH membrána je absolútne neprefúknuteľná (nulová priepustnosť vetra), vodovzdorná a extrémne priedušná.

SYMPATEX® WINDMASTER použitý na podšívku výrobku, je hydrofilná membrána, ktorá zabezpečuje absolútnu nepriepustnosť vetra a pritom zaručuje optimálnu priepustnosť vodných pár. V kombinácii s úpletom, s povrchovou úpravou Teflon®, zaručuje nepriepustnosť vody. Touto špeciálnou membránou laminované textílie sú mimoriadne odolné a ideálne pre šport a voľný čas, kde komfort, malá hmotnosť a tepelno-izolačná schopnosť predstavujú potrebné vlastnosti. SYMPATEX® je registrovaná ochranná značka firmy Sympatex Technologies GmbH.

TECNOWOOL je trojvrstvový materiál, kde je na vrchnú úpletovú časť nalaminovaná membrána NO WIND a microfleece. Kombináciou úpletu s podielom z pravej ovčej vlny a membrány vzniká výrobok, ktorý spája tradičný vzhľad a úžitkové vlastnosti vlnených svetrov s funkčnosťou najmodernejších technológií. Ovčia vlna má výborné termo-izolačné vlastnosti a zároveň je priedušná, vodovzdorná a antibakteriálna. Membrána NO WIND je nepremokavá (vodný stĺpec nad 10 000 mm), neprefúknuteľná, a extrémne priedušná. TECNOWOOL je registrovaná ochranná známka talianskej firmy Pontetorto.